Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

Кібербезпека та правосвідомість учасників освітнього процесу

Дата: 12 червня о 13:22

Навчально-методичні ресурси

Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»

Джерело: https://goo.gl/5iGjPJ

Посібник містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи та зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки. Заняття запропоновані у п‘яти темах: обачність в Інтернеті, пильність в Інтернеті, захист в Інтернеті, доброзичливість в Інтернеті, сміливість в Інтернеті.

Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру

Джерело: https://goo.gl/Em7sYj

Посібник для батьків у доступній формі містить необхідну інформацію та поради, які будуть корисні батькам для сприяння позитивному використанню дітьми цифрових технологій.

Посібник для підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

Джерело: https://goo.gl/EdR4x6

Посібник створений молодими людьми для молоді, спрямований на вивчення прав та обов’язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в Інтернеті.

Запропоновані 18 завдань допоможуть підліткам перевірити свої навички, дізнатися більше про свої права в онлайн-світі.

Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті

Джерело: https://goo.gl/J1Xkg6

Посібник містить опис технології соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті: теоретичні питання безпечної поведінки в Інтернеті, опис занять та 8 тренінгових вправ із розвитку базових компетенцій безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, плани заходів для педагогів та батьків.

Посібник з протидії мови ненависті «Закладинки»

Джерело:https://goo.gl/GZNQYf

Посібник містить 24 приклади вправ з теми протидії мові ненависті онлайн через навчання з прав людини. У вправах розкриваються теми мови ненависті онлайн, прав людини в Інтернеті, свободи вираження поглядів, приватного життя і безпеки, інтернет-грамотності, демократії та участі.

КІБЕРБРАМА - ТВОЯ МІЦЬ В ІНТЕРНЕТІ

https://docs.google.com/document/d/1Kw9z8zKj5Rjx5jgxBkSwYW9xNsHn2PrN/edit?usp=sharing&ouid=112238420963042657020&rtpof=true&sd=true

Поради щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності

  Наразі рф вербує неповнолітніх для підпалу автівок військовослужбовців ЗСУ, правоохоронних органів, трансформаторних підстанцій, відділень «Укрпошти», обіцяючи за це винагороду. Пропонують такий «заробіток» підліткам через соціальні мережі, месенджери. Така ситуація та вербування українських дітей – черговий спосіб рф дестабілізувати ситуацію в Україні.
   Важливо знати  причини, які призводять до того, що ці пропозиції з боку російських спецслужб знаходять відгук саме у підлітків, чому для дестабілізації суспільства вони роблять акцент саме на дітей 13-17 років.
   Підлітковий вік – це період усвідомлення свого місця дитиною у суспільстві, майбутнього, період планів та мрій. Реалізація таких мрій та бажань, природно, потребує або активної праці та/або матеріальної складової. Тому підлітки легко погоджуються на можливості «легкого» заробітку, відгукуються на оголошення на зразок «2 тис. доларів, навички не потрібні, тільки ваш телефон і час». І якщо дорослі легко усвідомлюють всю абсурдність ситуації, то підліток «не задумується», що стоїть за такими пропозиціями та не усвідомлює шкоду, яку може завдати і собі, і оточуючим.
   Крім того у цьому віці дитині ще доволі складно встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, передбачати наслідки подій, власних та чужих вчинків. Це призводить до того, що користуючись своїм правом на особистий вибір, підліток до кінця не усвідомлює, що до цього вибору йогу навмисне підштовхують, а відповідати за зроблене прийдеться в повній мірі саме йому і серйозно.
   Вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.
Варто пам’ятати при спробі «легкого заробітку», як діти, так і їх батьки будуть притягнуті до відповідальності. А саме, оскільки дані «замовлення» надходять з території рф вони кваліфікуються за статтею 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна, за умов воєнного стану.
Поради щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності
Дітям:

  •    Бути обережним в Інтернеті та соціальних мережах. Соцмережі — це дуже складні застосунки. Для повноцінної роботи вони запитують доступ майже до всієї особистої інформації. Це може бути як мінімум доступ до фото галереї, доступ до файлової системи взагалі, до ваших контактів, до камери, до мікрофона, до інтернет-з’єднань, до інформації про телефон. Тому встановлюючи будь-який додаток на телефон переконайтесь у його безпечності.
  •    Бути обачними із пропозиціями, які пропонуються незнайомцями. Навіть якщо людина стверджує, що їй можна довіряти, краще бути обачним та утриматися від надмірно близького спілкування та у разі пропозицій сумнівного характеру, особливо заробити «великі кошти», одразу повідомляти про таке спілкування до поліції, зробивши скріншоти переписки і зафіксувати ідентифікуючий нікнейм того, хто пропонує заробіток.
  •    Дітям необхідно повідомляти про будь-які пропозиції, підозрілі нові знайомства батькам, педагогам та поліції.
  •    Поширювати інформацію тільки з офіційних ресурсів.

   Якщо дитину намагаються залучити до протиправної діяльності: Дати чітко зрозуміти, що ви не хочете співпрацювати (на всі запитання треба відповідати «Ні». У жодному разі нічого не обіцяти та не погоджуватися).
  Уникайте контактів із підозрілими людьми:

  • Не погоджуйтеся на зустрічі з незнайомцями. Завжди повідомляйте дорослих про такі запрошення.
  • Повідомляйте про підозрілі ситуації:
  • Якщо отримуєте дивні пропозиції або помічаєте щось підозріле, негайно скажіть батькам чи вчителям.
  • Будьте обережними в соцмережах:
  • Не публікуйте інформацію, яка може зацікавити злочинців. Використовуйте налаштування приватності для обмеження доступу до особистої інформації.
  • Навчайтеся розпізнавати маніпуляції:
  • Звертайте увагу на ознаки обману: пропозиції швидкого збагачення, прохання виконати прості завдання з подальшими вимогами.

Батькам та педагогічним працівникам:

  • Звертати увагу, в яких месенджерах та соціальних мережах проводить час дитина, чи не з’явилися у дитини чималі кошти, можливо нові гаджети або речі.
  • Контролювати коло спілкування дитини, чи немає серед них тих, хто полюбляє заробити «легкі гроші», а якщо все ж таки у дитини є такі «друзі» – пояснити їм які можуть бути наслідки такого спілкування.
  • Роз’яснити дітям, що «Легких грошей» не буває, адже протиправний заробіток завжди несе за собою покарання, іноді навіть і позбавлення волі. Вербування несе ризики не тільки для дитини але й для оточуючих. Навіть безневинна на перший погляд інформація, наприклад, про розташування техніки, блокпостів чи військових, може бути використана на шкоду країні. Ті, хто намагається отримати таку інформацію, можуть діяти обманом, пропонувати гроші, подарунки чи інші винагороди. Ндітям необхідно бути обережними з новими знайомствами в соцмережах, уникати спілкування з незнайомцями, які задають підозрілі питання. Завжди можна сказати “ні” та звернутися до батьків чи вчителів, якщо щось викликає сумніви чи дискомфорт.

   Повідомлення дорослих про такі ситуації – це прояв відповідальності та турботи про безпеку сім’ї та громади.
Підтримувати відкриту комунікацію з дитиною. (Відкрита комунікація допомагає вчасно виявити будь-які підозрілі або небезпечні ситуації).
   Приймати участь у освітніх та психологічних заходах дитини (Беріть участь у заходах, які спрямовані на підвищення свідомості та психологічний захист від вербування).

📙 Для батьків

Безпека дітей в Інтернеті – поради батькам

Практичний PDF-посібник із рекомендаціями щодо налаштування гаджетів, конфіденційності, алгоритмів реагування на кіберзагрози.
📥 Завантажити: https://nrc.cn.ua/.../Безпека‑дитини‑в‑Інтернеті‑для‑батьків.pdf slideshare.net+13nrc.cn.ua+13rokpl.in.ua+13

Кібербезпека для молодших школярів (виклик та можливості)

Змістовне пояснення базових правил безпеки в Інтернеті для батьків учнів 1–4 класів.
📥 Завантажити: https://archer.chnu.edu.ua/.../Кібербезпека.pdf archer.chnu.edu.ua

ПАМ'ЯТКА

щодо загрози використання учнів для вчинення протиправних дій за ст. ст. 111 «Державна зрада», 113 «Диверсія», 114-1 «Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань», 258 «Терористичний акт» КК України

Алгоритм вербування підлітків спецслужбами рф

Найчастіше спецслужби російської федерації для встановлення саморобних вибухових пристроїв та купівлю їх складових компонентів (придбання у загальнодоступних торгівельних точках металевих предметів, мобільних телефонів, стартових пакетів, пального, побутової хімії, аміачної селітри та алюмінієвої пудри тощо), підпалів авто військовослужбовців ЗСУ, трансформаторів, залізничного обладнання, адмінбудівель сільських рад, «Укрпошти» або іншого державного майна шукають «виконавців», які не досягли 18-річного віку, через оголошення про роботу в телеграм-каналах з пропозиціями заробити швидкі гроші в розмірі від 10 тис. до 60 тис. грн. Спочатку спецслужби рф пропонують зробити якусь «невелику роботу» (написи на стінах будинків, сфотографувати військову машину тощо) за невелику оплату.

Після виконання «перевірочного завдання» куратори з рф пропонують  приступити до основного завдання - підпалу автівок, адмінбудівель тощо. Одна з основних вимог виконання вказаної роботи – зйомка на відеокамеру результатів підпалів або встановлення камер відеоспостереження (типу «GoPro») у місці майбутнього скоєння злочину.

Фото без опису

Алгоритм проведення оплати за вчинення протиправних дій

         Куратори з рф частіше всього надсилають кошти на картки українських банків «А-банк» та «Монобанк». В разі відсутності карток у виконавців пропонують відкрити онлайн гаманці «Paysera», «Payoneer»,  «Global24», «Payeer», «PayPal» та інші.

         У разі відсутності карток та онлайн-гаманців або недосягнення особою 14 річного віку представники спецслужб рф можуть надсилати оплату за виконану роботу на криптогаманці Exodus», «Metamask», «MyEtherWallet» та інші) в криптовалюті «usdt».

Фото без опису

Чому обирають осіб вказаної вікової категорії?

Мета вказаних завдань – продемонструвати, що в Україні нібито існує активне проросійське підпілля, яке в такий спосіб виступає проти ЗСУ та за мир з рф.

Неповнолітні більш вразливі до вербування, оскільки не можуть усвідомлювати, прораховувати відповідальність та наслідки за свої протиправні дії, на чому і роблять акцент російські спецслужби.

Настання відповідальності батькам та особам, які не досягли 18-річного віку, у разі вчинення вказаного правопорушення

Відповідальність за вчинення вказаного правопорушення несуть особи, які досягли 14-річного віку, та караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

Фото без опису

Викриття злочинів працівниками Служби безпеки України та Національної поліції України

Статистика вказує на 100% розкриття вказаних злочинів. Працівники Служби безпеки України та Національної поліції України затримують усіх підпалювачів або одразу «по гарячих слідах», або через короткий проміжок часу, а деяких викривають ще на етапі підготовки злочину. Станом на сьогодні затримано понад 250 неповнолітніх осіб за вчинення злочинів проти національної безпеки України. Однак, відповідно до ч. 6 ст. 258 ККУ особа

Фото без опису   Фото без опису   Фото без опису

звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно повідомила правоохоронний орган про цей злочин, сприяла його припиненню або розкриттю.

Наголошуємо на необхідності проведення вчителями та батьками відповідних роз’яснювальних бесід та забезпечення контролю за поведінкою дітей!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.